online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - >> Suat ALAN >> Filistin İçin Ne Yapabiliriz?
  Giriş / Yeni Üyelik
:: Ana Sayfa  ::  Foto Galeri  ::  Solhan  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::
Solhan.Net
 Ücretsiz Üye Olun
 Favorilere Ekleyin
Ana Menü
 Ana Sayfa
 Forumlar
 Foto Galeri
 Videolar
 Köylerimiz
 Yüzenada
 Bingöl Hakkında
null.gif ________________
 İSLAM KÖŞESİ
 Kur'an Alemi
 Hadisler
 Siyer-i Nebi
 Büyüklerimiz
 İslam Tarihi
null.gif ________________
 HİZMETLER
 Haberler
 Haber Ekle
 Şiir Evi
 Programlar
 Linkler
 Anketler
 E-Devlet
 Zazaca
null.gif ________________
 ÜYELER İÇİN
 Hesabınız
 Özel Mesaj
 Üye Listesi
 Messenger
null.gif ________________
 Solhan.NET
 Bize Ulaşın
 Site Haritası
null.gif ________________
Mezunlar Bölümü


Bu bölümde yer alan eski arkadaşlarınıza ulaşabilir ve kendinizi ekleyerek onların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tıklayın!
Üye Menüsü
Merhaba Misafir

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Adı:
Şifre:
Giriş:

Üyelik
Son 5 Üye:
Dec 15, 2017ebujyrumo Dec 15, 2017imuhopiz Dec 15, 2017obipoxa Dec 15, 2017ekapeky Dec 15, 2017uficixa  Bugün: 16
Dün: 31
Bekleyen Üyeler :177
Toplam: 14453

Şu An Bağlı
Ziyaretçi: 73
Üye: 1
Toplam: 74

Kayıtlı Üyeler

İstatistikler
 Bugün   :30913
 Dün      :40671
 Toplam :49221565
İsrail'i Boykot Et
Reklam
Kimler Sitedeydi?
ebujyrumo: 5 dakika önce
susier50: 59 dakika önce
imuhopiz: 2 saat, 38 dakika önce
obipoxa: 3 saat, 59 dakika önce
ekapeky: 4 saat, 36 dakika önce
yoeyal: 5 saat, 7 dakika önce
uficixa: 5 saat, 58 dakika önce
etese: 6 saat, 39 dakika önce
apytazi: 7 saat, 8 dakika önce
amisipi: 7 saat, 25 dakika önce

Uzaydan Solhan
Büyük resim için tıklayın.
Uzaydan Solhan
Ayrıntılı görmek için resme tıklayın!

Sözlük


16 Dilde Çeviri

Link İstatistik
Toplam Link: 72
Toplam Kategori: 7
Toplam Ziyaret: 64519

Yeni Eklenen
Siteler

· 1: SOLHAN EĞİTİM DERNEĞİ
[Hit: 494]

· 2: www.cevatkose.com.tr
[Hit: 421]

· 3: Netfaresi.org
[Hit: 643]

· 4: Sukyon Köyünün Web Sayfası
[Hit: 445]

· 5: Online İlan Yönetim ve Takip Sistemi
[Hit: 781]

· 6: Solhan.org
[Hit: 1238]

· 7: By Elcewad
[Hit: 631]

· 8: Yazılım-Donanım-Php-Asp-linux
[Hit: 530]

· 9: Omeran.Net
[Hit: 807]

· 10: careerjet.com.tr – Türkiye'deki bütün iş ilanları
[Hit: 839]


En Çok Ziyaret
Edilen Siteler

· 1: Bingolonline.com
[Hit: 2453]

· 2: Solhan'ın İnteraktif Sitesi
[Hit: 2376]

· 3: Murat Köyü
[Hit: 1941]

· 4: Ab-ı Hayat
[Hit: 1930]

· 5: Ş. K. Ersin Ateş İlköğretim Okulu
[Hit: 1757]

· 6: Bingöl Emniyet Müdürlüğü
[Hit: 1685]

· 7: Girvas Web Sitesi
[Hit: 1669]

· 8: Solhan Atatürk İlköğretim Okulu
[Hit: 1610]

· 9: irfanreklam
[Hit: 1552]

· 10: Genç Belediyesi
[Hit: 1526]

Destekleyenler
 Canliradyo.gen.al

NOT: Üyeler ve misafirler tarafından yazılan tüm yorumlar sahiplerine aittir ve sitemiz sorumlu tutulamaz.
Suat ALAN
Ekle: Facebook'a ekle Google'a ekle Twitter'a ekle Digg'e ekle DEL.ICO.US technorati tusul
Arkadaşınıza gönderin Arkadaşınıza gönderin
Yazara Mesaj Yaz Yazara Mesaj Yaz
Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır
Yorum Ekle Yorum Ekle
Yazarın son 5 yazısı
Anasayfaya Geri DönKaybolmaya Yüz Tutmuş Değerlerimiz: Komşuluk
Anasayfaya Geri DönBingöl'e Fark Kattınız Gençler
Anasayfaya Geri DönFilistin İçin Ne Yapabiliriz?
Anasayfaya Geri DönSivil Toplum ve Kolektif Şuur
Anasayfaya Geri DönTebrikler Tavz-Der!


Anasayfaya Geri Dön Anasayfaya Geri Dön

Karakter boyutu:13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto


  Filistin İçin Ne Yapabiliriz?  


Özellikle İslam ülkelerinde çokça tüketilen Siyonistlerin malları sayesinde ekonomik çark dönmektedir. Bu çarkı çeviren gücün, Filistinli bebeklere atılan bombaların pimini çeken güçten ne farkı olabilir ki!!!

1947 yılında bölgede nasıl bir İsrail devleti kurabilirizin hesabı yapılırken, günümüzde nasıl bir Filistin bağımsızlığı sağlanır diye düşünülmektedir. 1948 yılında kurulan İsrail devleti, süper güç konumundaki Amerika'nın bölgede etkinliğini sağlaması için en güzel fırsattı ve Amerika bunu çok güzel değerlendirdi. Günümüze gelince dünya ekonomisini hakimiyetinde bulunduran bir Amerika ve İsrail ikilisini görmekteyiz.

Dikkat çeken diğer bir nokta ise İsrail nüfusu ile ilgili: 1882'de 22 bin, 1914'de 85 bin, 1948'de 650 bin, ve 1997 yılında da 4.207.000 Yahudi nüfusu bölgede bulunmaktadır. Nüfusun bu denli hızlı artması şunu göstermektedir: Dünyanın hiç bir yerinde barındırılmayan yahudiler, bugünkü bölgeye yerleşmişler ve bölge dünyadaki yahudilerin merkezi konumuna gelmiş bulunmaktadır. Peki nasıl oldu da bu kadar kısa sürede, her istediğini yapabilir hale geldi?

Kapitalist sistemin tüm dünyayı etkisi altına alması ve dünyanın küçük bir köy haline geldiği günümüzde ekonomik gücü elinde bulunduran ülkeler tüm dünyada hüküm sürebilmektedirler. İnsanın aklına şöyle bir soru gelebilir; bu süper güç nasıl olunur diye, niye müslüman bir ülke değil de siyonistler süper güç konumunda?

Bugün insanlar tüketime o kadar meyilli hale getirilmişlerdir ki, ihtiyacı olmadığı halde insan tüketim yapmak zorunda bırakılmaktadır; moda diyerek, marka diyerek, reklamı kullanarak, batı ve özellikle Amerika kültürünü yansıtan, Amerika ekonomisine büyük katkı sağlayan mallar tükettirilmektedir. Amerika ekonomisine katkı sağlayan bu tür tüketim mallarının gelirinin büyük bir kısmı ise İsrail'e fon olarak aktarılmaktadır. İsrail'in bunu hangi amaç doğrultusunda kullandığı da hepimizin malumu...

Özellikle İslam ülkelerinde çokça tüketilen Siyonistlerin malları sayesinde ekonomik çark dönmektedir. Bu çarkı çeviren gücün, Filistinli bebeklere atılan bombaların pimini çeken güçten ne farkı olabilir ki!!!

Burda aklımıza çeşitli sorular gelebilir; bu çarkı kimler çevirmektedir, nasıl çevirmektedirler, bilerek mi, bilmeyerek mi çevirmektedirler?

Çoğumuz bilmeyerek çevirmekte, bir kısmımız ise bilerek çevirmektedir bu çarkı. Tükettiğimiz her siyonist malına karşı bu ekonomi çarkını birazcık çevirmekteyiz, Filistin'e atılan bombanın pimini biraz daha gevşetmiş olmaktayız...

Bize düşen ne? Filistin için ne yapabiliriz???

Evet Filistin için ne yapılabiliriz diye sorduğumuzda hepimiz yapacak bir şeyler buluruz. Öyleki canlı bomba olup İsrail askerleri arasında patlamaktan tutun, sokaklarda protesto üstüne protestoya varıncaya kadar hepimiz bir şeyler yapmayı düşünürüz, hem de gözümüzü kırpmadan... Peki gerçekten Filistin'e faydamız nasıl olur, sokaklara çıkıp protesto etmekle mi olur, canlı bomba olup İsrail askerleri arasında patlamakla mı???

Bunları yapınca inanın Filistin'e hiçbir faydamız dokunmaz, belki vicdanımızı rahatlamış oluruz ama Filistinli kardeşlerimize bir nebze olsun fayda sağlayamayız, peki nasıl faydamız olacak? Çok basit aslında, biz müslüman bir toplumuz, inandığımız bir yaradanımız var, bize “dua edin icabet edeyim” buyuruyor. İşte biz de kardeşlerimiz için dua etmeliyiz, mü'minin en büyük silahı olan duayı kullandıktan sonra sebepleri yerine getirmeye koyulmalıyız. Bizim elimizden bir şey gelmez, biz ne yapabiliriz diyenler de olabilir, yukarıda sıraladığım işleri yapanlar da... Biz sebepleri elimizden geldiği ölçüde yerine getireceğiz. Elimizde askeri güç, ekonomik güç ya da diplomatıik güç olmayabilir ama elimizde onların ekonomisinin çarkını çeviren bir güç var, biz bu gücü çok güzel kullanmalıyız, bu sebebi yerine getirmeliyiz, takdir ise Allah'ındır.

Bu gücü nasıl kullanacağız? Çok basit: Siyonist mallarını tüketmeyerek: 

Coca cola - ace - aldays - algida - alo - alorko - ariel - axe -ballerina - barclay - bıboblendax- brut - calve -cappy - Carrefour- cartedor - carusun- chesterfield - cif -clear - cnn -cornetto- danone -disney - domestos - dove dunhıll - elidor - fanta - febreze - hr orgins - ibm - impulse - ipana - jacobs - johnson - kent - kitkat - kiwi - kleenex - knorr -komili - koroplast - kraft - leggs -lever - lipton -lm - loreal - lux - maggi - magnum - marlboro -max - maxwell - mc donalds - milka - mis - nescafe - nesquik - nestle - nokia - old spanac - omo - organics - orkid - pallmall - pantene - parliament -prima - pringles - profilo - rejoice - rexona - rinso - salem - sana -saralle - schweppes - sensun - signal - solero -sprite - suave -tang - timote - turkuaz -unipro -vakko - varta - viecnetta - vim - winston 

Bu saydıklarım sadece bir kısmı, bunların tüketimini bırakarak, dönen ekonomik çarkı durdurmak elimizde...

  

Bu yazı 2012-12-01 saat 14:45:34 eklendi ve 1073 defa okundu

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Ekle Yorum Ekle

Gönderen lzm | Tarih 2016-09-28 10:07:18 | Puan:
 abercrombie uspandora ringsmoncler outletair jordan shoesTRX Workoutnike comBed and Breakfast in chesterfieldtrx suspensionabercrombie outletyeezy shoes adidasnike australiamichael kors australiapandora necklacecoach handbagsPandora Charmjordan retro shoeschristian louboutin onlineprada glasses2016 trxcheap basketball shoesabercrombie outletmichael kors usmoncler clothingprada outletCanada Goose Outletprada outlet onlineoakley frogskins sunglasseskate spade outletmichael kors outletray ban new wayfarerChanel bags Outletabercrombie and fitchtrx for salemichael kors outletmlb shopyeezy boost 350longchampsmichael kors outletpandora australiayeezy boost 350 shoesabercrombie usPolo Ralph LaurenBurberry Factory OutletB Derbyshiresunglasses hutmichael kors jet set totepandora ringtrx suspension trainingYeezy 350burberry australiamichael kors outlet onlineabercrombie parisKobe 9 Shoesbeats by dreburberry australiakate spademichael kors outlettrxasics shoesasics Australianike australiaTRX training exercisespandora princess ringcoach outlet onlineRalph Laurencoach outlet onlinecheap trxprada handbagsmichael kors outletRalph Lauren Polomichael kors purses on salelebron james shoesMichael Kors Canadamichael kors outletmichael kors outletMizuno Running ShoesburberryBurberry onlineugg bootspirate systemTRX training workoutsugg boots ukcheap moncler jacketNike Air Maxmichael kors purses outletnike outletsalomon shoesugg ukKevin Durant Shoescoach bagair jordan shoescoach factory outletburberry outletOakley Holbrookprada tote bagpandora ringscoach outletprada outlet onlineCoach Outlet Storeburberry outletburberry canadaprada toteTRX Training workoutsBurberry outlet onlineCoach Outletmichael kors outletJordan Retrougg slipperschanel australiaralph lauren shirtsCHanel Factory Outletbercrombie Nederlandnike shoeslongchamp bagburberry outletcoach factorylongchamp backpackOakley Holbrook sunglassesKate Spade Australiatrue religionuggs outletjordan shoesmichael kors pursestrx suspensionbalenciaga bagsLongchamp Outletburberry onlinemichael korsmens sunglassescoach pursescoach outlet onlineburberry onlinecoach outlet onlineugg slippersair yeezy shoesFree Runpandora ringstrx band workoutsMCM Outletcoach outlet onlineburberry outlettrx workoutsugg bootsabercrombie outletcoach bagsmichael kors australiapandora ukNike Jordanstrx ab workoutssunglasses smoakley sunglassesburberry scarfhermes pursesugg boots ukpandora braceletTRX Strapscoach australiaChanel Outletcoach handbagsmichael kors outletchristian louboutin shoescoach factory outletlouboutin heelspandora charmscheap ray ban sunglassesprada bagsNike Lebron 12ray ban clubmasterRalph Lauren UKprada onlineNike Jordan Shoeslongchamp saleHugo Boss Storesheepskin boots on salebeats headphonesoakley sunglassescoach sunglassesmichael kors totemoncler jacketabercrombie outletray-ban sunglassesmoncler down jacketsabercrombie and fitchcoach shoesnike shoeshermes ukmajor league baseballcoach onlineray ban glassesralph lauren australialongchamp saccoachhermes ukpolo onlinepandora ringsMichael Kors Watches Outletmichael kors outletray ban polarizedcoach carterasics gel kayanocoach australianike air maxTRX Bandsbalenciaga bagburberry outletclk benzcoach outletkate spade UKnike outlettrx exercisespandora rings jewelrycoach outletabercrombie fitchtrx strapslanding gearray-ban sunglassesyeezy shoesMichael Kors Watchesmichael kors outletKobe X Shoesmlb.comsac longchampMizuno Shop Japansheepskin boots for womenpandora rings saleburberry outletlongchamp backpackNike KD 8TRX Exercisestrx workouts canadamk handbagsburberry outlet canadaHugo Boss OutletMizuno Wavechaneltrx canadamichael kors onlineRalph Lauren Polocoach factory outletkate spade outlet onlinepandora uktrue religion jeanscoach outlet onlinehermes bagralph lauren ukburberry outletchanel tote bagCoach Outlet Onlineoakley australianike lebron shoestrx training exercisesburberry outletnike storeshoes online saleAbercrombie Fitchpandora charms ukmk bagsmoncler usnike free runJordan Retro Shoesmichael kors outletchanel toteNike Air JordanNike Freekate spadesuspension trainer trxnike jordancoach outletlouboutin shoesMichael Kors Outletcoach factory outletralph laurensheepskin bootsugg australiamichael kors tote bagsmichael kors canadaMizuno Shopkate spade outlet onlineOfficial Ralph Lauren UK Online Storebeats studiopandora necklacesmk outletnike shoxray ban onlineray ban prescription sunglassesnike jordan shoesTRX Workoutsray ban eyeglassesnike storeburberry outlet onlinecanada goose jacketBasketball shoesAviator SunglassesBurberry Outletnike idburberrymichael kors handbags outletmichael kors outletpolo outlet onlineugg boots saleburberry outletburberry usprada sunglassescoach onlineprada uscoach outletchanel bagcanada goose salepandora charmsprada official sitemoncler outletugg australiaNike Air Jordanprada outlet onlineofficial prada siteabssice 360ugg bootstrue religion ukcoach bagsR.B SunglassesAdidas Yeezy Boost 350Michael Kors Outletray ban wayfarerpandora ringsNike Hyperdunk 2015ralph laurenTRX Training BandsYeezy Boost 350prada handbagsmichael kors outletTRX TrainingNike Hyperdunk Shoesflash sunglassesTRX Workoutsugg boots outletburberry scarfspandora australiaHyperdunk 2016ray ban prescription glasseslandinggearnike shox shoespandora charmsMIZUNO Shop USprada bagCoach Sunglasses Outletburberry outletspandora braceletcheap coach pursePrada Factory Outletasics gelpandora charms saleburberry outlet canadaPolo Ralph Laurentrx suspension trainerprada pursescanada goose jacketTRX suspension workoutspandora jewelryNike Lebron Shoescoach outlet storemichael korscoach outletSuspension Training TRXcoach outletprada bagsmichael kors uklanding gearspandora uksalomon hiking shoesprada outletmichael kors outletMizuno Shoestop sunglassesmichael korscoach outletnike shoesabercrombie outletburberry canadaprada handbagsHermes Outletcanada goose sale onlineray ban aviatorChanel Tote Bag 2015coach outletburberry onlineWhitton Lodge Chesterfield Derbyshire UKmichael kors outletburberry outlet onlinerayban aviatorburberry outlet onlinepandora australialongchamp outletlouboutin shoespandora jewelrypiumini moncler replicakate spade outletbrand sunglassesshoes saletiffany cooakley frogskinsMichael Kors Watches OnlineCoach outlet onlinecoach sunglasses for womennike basketball shoesmoncler outletnike shoes australiaCheap Ray Banmichael kors outletRX Resistance Bandschange points ukpandora braceletsbalenciaga usnike jordan shoesJordan retroPrada bagsralph lauren ukair jordan retroBillatofficial michael korsburberry pursetiffany comichael kors outletmichael kors outletasics kayanoprada outletmichael kors totescoach australiapandora charmsmichael kors factory outletHugo Boss Onlineasics shoes Australiaadidas yeezy boost 350trx workoutsmoncler jacketKD 8 shoesprada bagsmichael kors outlet onlinemichael kors outletmichael korsnike shoespandora necklace charmsburberry scarfsnow bootsexercises for trxnike jordan shoesRay Ban Outletveronique billatmoncler coatspandora ringsabercrombie & fitchmichael kors handbagscoach usatrx for saleburberry scarfmichael kors outletpandora braceletPandora braceletofficial prada siteoakley sunglassescoach purseray ban sunglassesprada bags on saleOakley OutletLebron 13pandora australiakate spade outlethermes birkinTRX Suspension StrapsPrada Outletabercrombie and fitchcheap trx strapsPrada Shopper Totenike lebron jamestrue religion ukpandora.comnike outletNike Kobe 9pandora jewelryvéronique Billathermes birkin priceray ban sunglassestrx for salecoach outlet,coach factorymichael kors outletpolo outletsuspension trainingshoes onlineugg ukcanada goose outletburberry outletcoach diaper bagoakley outletjimmy choo australiaLongchamp Bagssunglasses outletcoach factory outlet onlineyeezy boost 350ray-ban sunglassesabercrombie outlet usmichael kors outlet storeTRX Training Strapscoach outletmichael kors handbagsmichael kors black friday

lzm9.28

Gönderen selim | Tarih 2014-03-26 10:04:55 | Puan:
 Filistin için ne mi yapabilir? F.GÜLEN gibi terorist ilan edip siyonistin değirmenine su taşıyabiliriz!Haberler

 
Bilgi Bankası
İnteraktif Bölümler İslam Köşesi

 
Hesabınız
 Solhan Haberleri:Bingöl Hakkında Telefon Rehberi:Haber Gönder Haber Arşivi Kur'an-ı Kerim:Üyelik Ol
 Bingöl Haberleri:Köylerimiz Hakkında Ziyaretçi Defteri:Köşe Yazıları TV-Radyo Hadis Alemi:Üye Girişi
 Köy Haberleri:Yüzenada Hakkında Mezunlar Sayfası:Müzik Kutusu Video
Siyer-i Nebi:Şifremi Unuttum
     Şiir Evi Hikayeler İslam Tarihi:Özel Mesajlarım
 

  

 

  

 

 

  

 


© 2006-2012 Tüm Hakları Saklıdır. Solhan.Net |
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içerikler ancak Solhan.Net kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.
Websitemiz PHP-Nuke © 2005 Kodlarına Sahiptir.